Αθλητικά

Τρίκαλα - Κύμη 60-71

Μετά το διπλό στη Νέα Σμύρνη, η Κύμη πέρασε εντυπωσιακά και από τα Τρίκαλα (71-60) έχοντας πια δύο πολύτιμες εκτός έδρας νίκες στο δρόμο για την παραμονή.

Τα δεκάλεπτα: 17-21, 35-45, 40-62, 60-71

ΤΡΙΚΑΛΑ BC ARIES (Μέξας): Τζόουνς 18 (6/17 σουτ, 6 ασίστ), Λούντζης 5 (1), Χέιλ 8 (1 τρίποντο, 6 ριμπάουντ), Φέισι 6 (7 ριμπάουντ), Μάρεϊ 4 (1/6 σουτ, 5 ριμπάουντ), Σλαφτσάκης 6, Ρος, Τέγιτς 7, Καλογιαννίδης 6 (1), Τάταρης.
ΚΥΜΗ (Καστρίτης): Μανωλόπουλος, Οκερεάφορ 13 (1), ΜακΓκι 11 (12 ριμπάουντ), ΜακΦάντεν 6 (3/15 σουτ), Σμιθ 21 (1 τρίποντο, 8 ριμπάουντ), Γερομιχαλός, Τσαγκαράκης 8 (2), Γλυνιαδάκης, Σακελλαρίου, Κάιζερ 10 (12 ριμπάουντ), Μπάρλος 2.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣΠΑΝΙΩΝΙΟΣ8808588690-1020-40-4
 -------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ηρακλής Χαλκίδας 0-3

Ολυμπιακός
Ο Ολυμπιακός με πρωταγωνιστή τον Ράουβερντικ νίκησε στη Χαλκίδα με 3-0 σετ τον Ηρακλή και πήρε το έβδομο τρίποντο σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα Volley League Πάμε Στοίχημα. Ο Ηρακλής πάλεψε το 3ο σετ αλλά δεν κατάφερε να το κατακτήσει για να μείνει στον αγώνα.

Αήττητος Σπάτων – Α.Ο. Χαλκίς 1-1

Η Χαλκίδα παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον Αήττητο έβγαλε μέταλλο πρωταγωνιστή και κατάφερε  να μείνει αήττητη παίρνοντας πολύτιμο για τη συνέχεια του πρωταθλήματος βαθμό της ισοπαλίας στο ντέρμπι κορυφής που διεξήχθη στα Σπάτα.

52΄ Τζάκσον,57΄Μπλάνκο

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Πάρης Κωνσταντακόπουλος): Μιχελής, Μουστάκης, Τζάκσον, Κωστόπουλος, Κατσικογιάννης (80' Γκούμας), Ρουσσάκης, Δουκάκης (74' Νικλητσιώτης), Ηρακλής, Κρητικός, Τσιλιγγίρης, Φαρινόλα.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (Αντώνης Αυλωνίτης): Σταυριανός, Καραμπάς, Μπακομήτρος, Βαλκάνος, Τσίγκρος (Εμέκα), Θωμάς, Χαρτσιάς, Ντελέκος, Ταυταρίδης (89' Γεωργίου), Μπλάνκο (86' Ανέστης), Πολίτης (94' Πατερίτσας).

Θύελλα Ραφήνας – Ταμυναϊκός 0-1

ΟΤαμυναϊκός μετά από 8 αγωνιστικές χωρίς νίκη δήλωσε παρών στο τελικό της Ραφήνας και μετά τη βελτιωμένη εικόνα στη Χαλκίδα πέτυχε το πρώτο του διπλό στα σαλόνια της Γ’ Εθνικής. Το γκολ της νίκης σημείωσε ο Κώτση στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Θύελλα Ραφήνας (Σταύρος Ηλιόπουλος): Πάντος, Ντόσκας (65′ Μπότης), Παπαδόπουλος, Φύτρος, Γεραγωτέλλης, Χαρακτίδης, Αράπης, Μπουντάκης (65′ Δημητρίου), Σουλτανίδης, Ζέκιο, Μανουσάκης.

Ταμυναϊκός (Βαγγέλης Λαθουράς): Μπάρδης, Κρόκος (80′ Ζαρίφης), Καρράς, Καρατζάς, Β. Αναστασίου, Ι. Αναστασίου (82′ Σιλιγαρδάκης), Κώτσης (94΄Κ. Καρατζάς), Μαλισσόβας, Ραμπαβίλας, Κούρτης (80′ Ζάχι), Μήτρου.